Poradniki naukowe, czy też książki przyrodnicze są specyficznymi książkami, które może nie cieszą się aż tak ogromną popularnością, jednak nadal jest na nie duży popyt. Wśród wielu osób znajdą się tacy, którzy co nieco będą chcieli dowiedzieć się o tym, jak się ma światowa nauka. Warto również poznać przyrodę i wszystko co ona z sobą niesie. Człowiek jest istotą, która już od dawien dawna związana jest z naturą. Warto więc dowiedzieć się, co tak naprawdę w tej przyrodzie znaleźć możemy. Jacek Karczewski zaprasza nas do poznania “Nocy sów”.

Wszystko o sowach

Jak można w skrócie opisać tą książkę? Jest to poradnik dla tych, którzy chcieliby zapytać o sowy, jednak boją się tego zrobić. Tutaj autor zamieszcza dla spragnionych wiedzy odpowiednie wskazówki i porady, dzięki którym można się wiele dowiedzieć o tych nader interesujących stworzeniach. Z czym kojarzy nam się sowa? Niektórym osobom z wizyt w zoo, gdzie zawsze można je podziwiać. Jeszcze inne osoby powiedzą, że po raz pierwszy usłyszały o tym zwierzęciu w opowiadaniu o Kubusiu Puchatku. Są też osoby, które powiedzą, że dopiero Harry Potter przedstawił im Hedwigę. W tej oto książce mamy nawet nawiązanie do najsłynniejszego czarodzieja na świecie. Autor wysuwa tezę, że skoro sowy śnieżne lubią nomadyczny tryb życia, to tak naprawdę Hedwiga jako ich przedstawicielka mogła być wieloletnią towarzyszką i przyjaciółką Pottera. “Noc sów” to nie tylko poradnik przyrodniczo – naukowy (https://www.taniaksiazka.pl/noc-sow-jacek-karczewski-p-1360642.html). To książka dla wszystkich ludzi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego o stworzeniach, które znane są ze swojego nocnego trybu życia.

Jakie są sowy?

Jacek Karczewski w swojej książce próbuje dojść do tego, jakie te stworzenia są naprawdę. W dawnych czasach ludzie wierzyli, że sowy są oznaką śmierci. Towarzyszyły czarownicom (jak u Pottera!), a niewinni się ich bali. Co z tego jest prawdą? Autor próbuje dowiedzieć się tego w swojej książce. Jedna część książki to miejsce, gdzie Karczewski wspomina o wszystkich sowach, jakie można spotkać na terenie naszego kraju. Przywołane są tu wszystkie gatunki oraz ich barwne fotografie, dzięki czemu łatwiej nam przywołać sobie ich sylwetki. Druga część książki opisuje nam codzienne życie sów oraz związane z tym liczne ciekawostki. Warto dowiedzieć się rzeczy, które nie są tak bardzo oczywiste. Kim jest Król Ciemności? Czy sowy widzą w ciemnościach absolutnych? Czy mogą zażywać długich kąpieli? Autor uznawany jest za jeden z największych autorytetów w naszym kraju, jeżeli chodzi o sowy.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Leszek